Lśniący uśmiech gwarantem sukcesu

Dzisiejszy świat skupia się na szczegółach. Jednym z nich jest promienny, biały uśmiech, który potrafi mieć dużo do powiedzenia na przykład, jeśli chodzi o nasze życie zawodowe. Dość często pracę można otrzymać właśnie dzięki białemu, lśniącemu uzębieniu. Poza tym białe zęby dodają ludziom pewności, nie tylko podczas uśmiechania się. Zdrowe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut.Wielu ludzi stosuje, więc liczne metody i sposoby, aby wybielić swoje zęby otrzymując przy tym różne rezultaty. Generalnie jest wiele domowych sposobów na wybielanie zębów. Część ludzi podpiera się wszelkimi medykamentami do osobistego stosowania.  Efekty są zauważalne, lecz umówmy się na pewno nie rewelacyjne. Generalnie stosowanie pasków na zęby, żeli, czy chociażby gum do żucia jest metodą pomocną, ale na pewno nie idealną.

Jak powszechnie wiadomo najlepsze efekty w walce o biały uśmiech dają wizyty w gabinetach dentystycznych.  Większość zewnętrznych  przebarwień , których przyczyną jest:
palenie tytoniu, picie kawy ,mocnej herbaty lub czerwonego wina, spożywania pokarmów zawierających duże ilości barwników. Nagromadzony kamień nazębny można usunąć w gabinecie wykonując zabieg scalingu- usuwania kamienia oraz piaskowania-usuwania osadu. Daje to bardzo dobre efekty ale nie wybiela struktury zęba.

Wybielanie zębów  odbywa się za pomocą specjalnych żeli do wybielania, które aplikuje się na żeby na dwa sposoby:
– wybielanie w domu pod nadzorem stomatologa za pomocą żeli o niższym stężeniu,  które umieszcza się na zębach w specjalnych nakładkach. Cały zabieg trwa do 14 dni.
– wybielanie na fotelu dentystycznym , za pomocą żeli o dużym stężeniu, na które działamy specjalną lampą – zabieg trwa ok.1-2 godz.

Należy pamiętać o możliwości wystąpienia przejściowej nadwrażliwości  oraz stosowaniu w okresie wybielania tzw. białej diety.

Coraz bardziej popularne stają się zmiany koloru i estetyki zębów za pomocą licówek porcelanowych i kompozytowych, które stosujemy zwykle na zęby z dużą ilością wypełnień mocno przebarwionych i zniekształconych.