Dziś już nic nie boli

Wielu ludzi zapamiętało wizytę w gabinecie dentystycznym przez pryzmat bólu. W dzisiejszych czasach może już nie boleć. W przypadku leczenia zębów najczęściej stosuje się metody miejscowego znieczulenia za pomocą zastrzyku. Moment wbijania igły i  podawania znieczulenia jest z reguły jedyną nieprzyjemną chwilą podczas wizyty dentystycznej.

Ból pojawia się gdy do tkanki miękkiej wtłaczany jest środek znieczulający. Płyn rozpycha tkanki i dlatego znieczulenie aplikowane w tradycyjny sposób jest związane z pewnym dyskomfortem.
Alternatywą dla tradycyjnej igły ze strzykawką jest system komputerowy The Wand.
System ten tak określa prędkość ,ilość i ciśnienie podawanego środka tak, że są poniżej progu powstawania bólu. The

Wand to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki która z wyglądu przypomina długopis. Nie ma więc tradycyjnej igły. Niewątpliwą zaletą systemu to brak odrętwienia twarzy. Pacjent przez cały czas zabiegu zachowuje normalna mimikę ,może normalnie mówić, jego twarz zachowuje naturalny wygląd.

Dziś w gabinecie dentystycznym coraz rzadziej słychać krzyki wywołane bólem również z jeszcze jednego, ważnego powodu. Otóż rośnie świadomość społeczeństwa i ludzie wcześniej z problemami dentystycznymi udają się do specjalisty, a jak wiadomo szybkie zwrócenie się do stomatologa może zdecydowanie zaoszczędzić nam bólu.